Categories

News

ITECH IT8721P+ - dwukanałowe obciążenie elektroniczne DC (150 W, 150 V, 20 A) seria IT8700P+

Manufacturer:

ITECH
Price:

Please contact us
Priced individually

Ask about product


Szybkie, dwukanałowe obciążenie elektroniczne DC IT8721P+, własności:

• Budowa modułowa, jeden moduł mieści dwa kanały
• Napięcie pracy stałe (DC) regulowane 0,1 V do 150 V, w dwóch kanałach
• Trzy podzakresy pomiarowe prądu 0,6 A, 3 A i 20 A z regulacją w dwóch kanałach
• Moc wejściowa regulowana od 0 W do 150 W, w dwóch kanałach
• Rezystancja wejściowa regulowana od 0,05 Ω do 7500 Ω
• Rozdzielczość ustawiania napięcia, prądu i mocy równa odpowiednio 1 mV, 0,1 mA i 10 mW
• Rozdzielczość pomiaru napięcia, prądu i mocy równa odpowiednio 0,1 mV, 0,1 mA i 10 mW
• Dokładność ustawiania napięcia i prądu równa odpowiednio ±(0,025% + 0,025% w.p.) i ±(0,1% + 0,1% w.p.)
• Montaż modułów w ramie głównej IT8702P. Jest też dostępna rama rozszerzenia IT8703P. Jedna rama główna może pomieścić maksymalnie 4 moduły jedno lub dwukanałowe, co w drugim przypadku daje w sumie 8 kanałów. W przypadku połączenia ramy głównej z ramą rozszerzenia można zwiększyć liczbę dostępnych kanałów o 8, czyli maksymalnie do 16 (zwiększyć moc do 4800 W). Jest też dostępna rama IT8701P mieszcząca dwa moduły jedno lub dwukanałowe.
• Wymienność modułów ułatwia konfigurowanie systemu
• Użytkownik może dostosowywać moduły lewy i prawy stosownie do swoich potrzeb. 
• Moduł dwukanałowy może wyświetlać informacje jednocześnie dla obu kanałów.
• Możliwość równoległego łączenia modułów do pracy w trybie "master-slave", zwiększającego liczbę kanałów do 16 (własność dostępna tylko dla modułów obciążeń tego samej wersji)
• Funkcja dynamicznej dystrybucji mocy przeznaczona do konfiguracji dwukanałowych (tylko w IT8722P+ i IT8722BP+) 
• Szybka odpowiedź dynamiczna, minimalny czas narastania prądu < 10 µs
• Bardzo mała rezystancja wewnętrzna przydatna przy testowaniu kondensatorów niskonapięciowych, ogniw paliwowych itd.
• Duża szybkość pętli, precyzyjne sterowanie prądem bez nagłych, krótkotrwałych wzrostów
• Maksymalna częstotliwość pomiaru napięcia i prądu równa 250 kHz, zwiększona pięciokrotnie w porównaniu z obciążeniami serii IT8700P, przydatna przy integrowaniu obciążeń w systemach pomiarowych
• Funkcja samodiagnozy oraz komplet funkcji ochrony przed nadmiernym wzrostem napięcia (OVP), prądu (OCP), mocy (OPP) i temperatury (OTP) zapewniających bezpieczeństwo użytkownika, systemu pomiarowego i testowanego obiektu, a ponadto ochrona "sense" przed pogorszeniem się dokładności w wyniku spadku napięcia na przewodach łączących obciążenie z obiektem pomiarowym
• Tryby testowe funkcji ochrony OCP i OPP
• Kompatybilność z ramą główną serii IT8700P, możliwość jednoczesnego wykorzystywania modułów nowej i starej serii
• Funkcja pomiarowa wartości szczytowej prądu zwarciowego i wartości szczytowej napięcia
• Regulacja zboczy narastającego i opadającego prądu
• Gniazda pomiarowe na płytach przedniej i tylnej z możliwością dowolnego wyboru przez użytkownika *1
• 8 trybów pracy: CC, CV, CR, CW, CV+CC, CR+CC, CW+CC, CV+CR, a ponadto tryb CR-LED
• Funkcja testu automatycznego z samoczynną oceną, czy wyniki testu przekraczają ustawione specyfikacje, użytkownik może poddać edycji maksymalnie 10 grup plików testowych
• Symulowanie różnych przebiegów obciążenia w trybie Listy
• Pamięć wewnętrzna o maksymalnej pojemności 101 zestawów danych
• Wbudowane interfejsy LAN, USB i RS232
• Sterowanie obciążeniem z panelu w ramie głównej lub za pomocą oprogramowania IT9000-PV8700 za pośrednictwem wbudowanego interfejsu LAN, USB lub RS232
• Możliwość regulowania szybkości pętli w trybie CV (stałego napięcia), aby dopasować ją do różnych obiektów pomiarowych
• Funkcja wyzwalania
• Funkcja Von chroniąca obiekty pomiarowe (zasilacze) o wolnym czasie narastania
• Praca przy włączonym lub wyłączonym stopniu wejściowym obciążenia (nie ma wpływu na bieżące ustawienia) 
• Synchroniczne sterowanie w wielu kanałach
• Funkcja alarmu ostrzegająca o odwróceniu polaryzacji na gniazdach wejściowych
• Chłodzenie wentylatorowe z kontrolą temperatury
• Funkcje: sygnalizacja awarii napięcia (w trybach OVP lub ochrony przed odwróceniem polaryzacji (LRV)), monitor prądu, dwa porty cyfrowe I/O do sterowania zdalnego, zewnętrzne sterowanie analogowe napięciem i prądem wejściowym obciążenia (za pomocą napięcia stałego regulowanego w przedziale od 0 V do 10 V)  
*1 Przy korzystaniu z gniazd pomiarowych na płycie przedniej prąd nie może być większy niż 15 A

Przegląd podstawowych parametrów obciążeń elektronicznych DC serii IT8700P+ 

  



Aplikacje


Elastyczne kombinacje modułów
Obciążenia serii IT8700P+ zaprojektowano w postaci wymiennych modułów tak, że użytkownik może wybierać różne moduły stosownie do swoich potrzeb. Moduły też mogą współpracować z modułami starszej serii IT8700P. W każdym module obciążenia i w ramie głównej znajdują się wysokiej jakości układy mikroprocesorowe. Aby zwiększyć szybkość testowania, zaadoptowano w konstrukcji obciążenia architekturę równoległą. Moduły obciążenia są sterowane synchronicznie przez system. Testowane synchronicznie mogą też być zasilacze o wielu wyjściach.

Obciążanie niskonapięciowe, stabilna praca aż do 0 V
Każdy z modułów serii IT8700P+ ma trzy podzakresy prądowe
 i bardzo małą rezystancję włączenia. Na podzakresie dolnym i średnim prądu minimalne napięcie obciążania jest < 0,1 V. Na podzakresie górnym prądu minimalne napięcie obciążania przy pełnym prądzie jest < 0,5 V, przy czym mniejszą impedancję wejściową można uzyskać przy pracy w połączeniu równoległym. Wymienione własności nadają się idealnie do testowania ogniw paliwowych, super-kondensatorów, ogniw paneli fotowoltaicznych, przetwornic DC-DC i innych urządzeń elektronicznych o małym napięciu i dużym prądzie.

Szybka odpowiedź dynamiczna

Testowanie zasilaczy nakłada często wysokie wymagania co do sygnałów chwilowych i odpowiedzi dynamicznej. Aby spełnić te stale rosnące wymagania, konstruktorzy obciążeń serii IT8700P+ wyposażyli je w szybkie, programowane sterowanie sekwencji dynamicznej. Czas narastania prądu jest nie dłuższy niż 10 µs i jest dużo krótszy od cechującego obciążenia poprzedniej generacji. Stąd też obciążenia serii IT8700P+ mogą być używane do szybkich, dynamicznych testów zasilaczy urządzeń telekomunikacyjnych i komputerowych. W obciążeniach serii IT8700P+ są dostępne trzy tryby funkcji testu dynamicznego: ciągły, impulsowy i przełączany.    

Tryb master-slave połączenia równoległego
Po połączeniu równoległym obciążenia serii IT8700P+ mogą pracować w trybie master-slave. Połączyć równolegle można najwyżej 8 modułów (16 kanałów), zwiększając tym moc całkowitą systemu do 4800 W. Błąd czasu synchronizacji między zrównoleglonymi modułami wynosi 4 µs, a dokładność równego przyporządkowywania prądu jest równa 0,1% +0,1% w.p. (gdzie w.p. oznacza wartość pełnozakresową). Dzięki takiemu elastycznemu sposobowi zwiększania mocy, można go używać przy testowaniu różnych obiektów pomiarowych i zwiększać wykorzystanie sprzętu. W połączeniu równoległym praca w trybie współdzielenia prądu nie powoduje pogorszenia właściwości dynamicznych obciążenia.

Trzy podzakresy prądu sprawdzają się w testach zgodności z normą Energy Star produktów elektroniki konsumpcyjnej
Obciążenia serii IT8700P+ są wyposażone w trzy podzakresy prądu i przy zwiększonej tym dokładności pomiaru nadają się do testów obiektów pomiarowych wymagających dużej precyzji takich, jak akumulatory. Nie ma potrzeby konstruowania złożonych systemów testujących. Można używać dolnego podzakresu obciążenia serii IT8700P+ do testowania zgodności z normą Energy Star w trybach uśpienia, czuwania i postoju produktów elektroniki produkcyjnej. Obciążenia serii IT8700P+ nadają się obecnie do testowania prawie wszystkich produktów elektroniki konsumpcyjnej, które wymagają precyzyjnego ustawiania prądu i pomiaru na poziomie mikro i miliamperów.

Szybki pomiar charakterystyki I-U

Pomiar napięcia i prądu prowadzony przez obciążenia serii IT8700P+ wyróżnia się dużą szybkością (częstotliwością do 250 kHz). Można go używać w różnych aplikacjach pomiarowych takich jak, testowanie ładowarek, elektronicznego sprzętu samochodowego, urządzeń energii odnawialnej itd. 

Osiem trybów pracy
Oprócz czterech trybów podstawowych CC (stałego prądu), CV (stałego napięcia), stałej rezystancji (CR) i stałej mocy (CW) użytkownik obciążeń serii IT8700P+ ma do dyspozycji cztery tryby złożone: CV+CC, CR+CC, CW+CC i LED(CV+CR). W trybach CV, CR i CW może ustawiać prąd maksymalny (funkcja I-Limit). Własność ta pozwala skutecznie rozwiązywać w trakcie testu problemy związane z chwilowym prądem udarowym i unikać wyzwalania układów ochrony testowanego obiektu lub nawet oparzeń lub innych obrażeń spowodowanych niewłaściwą obsługą lub własnościami otoczenia. Stąd można z niej korzystać w różnych aplikacjach. 

Pomiar wartości szczytowej napięcia (Vpk)

Gdy mierzy się zmieniający się dynamicznie prąd zasilacza impulsowego, to zazwyczaj trzeba użyć do tego oscyloskopu. Oscyloskop pobiera wtedy przebiegi chwilowego napięcia i prądu, na których odczytuje się następnie wartości szczytowe Vpk+ i Vpk-. Obciążenia serii IT8700P+ z funkcją akwizycji danych cyfrowych umożliwiają bezpośrednie otrzymywanie wartości Vpk+ i Vpk- bez potrzeby używania do tego celu oscyloskopu. 

Akcesoria opcjonalne
IT-E32410-OO - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach wyprowadzeniami zaokrąglonymi
(czerwony i czarny, 240 A/1 m),
IT-E33620-OO - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach wyprowadzeniami zaokrąglonymi (czerwony i czarny, 360 A/2 m),
IT-E31220-OO - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach konektorami zaokrąglonymi (czerwony i czarny, 120 A/2 m),
IT-E32420-OO - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach wyprowadzeniami zaokrąglonymi
(czerwony i czarny, 240 A/2m),
IT-E30320-YY - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach konektorami widełkowymi (czerwony i czarny, 30 A/2 m),
IT-E30615-OO - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach wyprowadzeniami zaokrąglonymi (czerwony i czarny, 60 A/1,5 m),
IT-E30312-YY - komplet przewodów pomiarowych zakończonych po obu stronach konektorami widełkowymi (czerwony i czarny, 30 A/1,2).
Dane techniczne dwukanałowego obciążenia elektronicznego DC IT8721P+

Wartości znamionowe

Napięcieod 0,1 V do 18 V od 0,1 V do 150 V
Prądod 0 A do 0,6 A od 0 do 3 Aod 0 do 20 A
Moc od 0 W do 30 Wod 0 W do 150 W
Rezystancjaod 0,05 Ω do 10 Ωod 10 Ω do 7500 Ω
Min. rezystancja ≅ 100 mΩ≅ 20 mΩ 
Min. napięcie pracy0,09 V przy 0,6 A 0,09 V przy 3 A0,6 V przy 20 A 
Wej. prąd upływowy0,06 mA0,2 mA
Rozdzielczość konfigurowania wstępnego (setupu)Napięcie1 mV 10 mV
Prąd0,1 mA0,1 mA 1 mA
Moc10 mW  
Rezystancja16 bit  
Rozdzielczość potwierdzania odczytuNapięcie0,1 mV 1 mV 
Prąd0,1 mA0,1 mA 1 mA
Moc10 mW  
Dokładność ustawiania wstępnego (setupu)Napięcie±(0,025% + 0,025% w.p.) ±(0,025% + 0,025% w.p.) 
Prąd±(0,1% + 0,1% w.p.)±(0,05% + 0,05% w.p.) ±(0,05% + 0,05% w.p.)  
Moc *30,2% + 0,2% w.p.
Rezystancja *10,01% + 0,08 S *2  0,01% + 0,0008 S 
Dokładność potwierdzania odczytuNapięcie±(0,025% + 0,025% w.p.)
Prąd±(0,1% + 0,1% w.p.)±(0,05% + 0,05% w.p.)  
Moc±(0,2% + 0,2% w.p.)  
Współczynnik temperaturowy ustawiania wstępnego (setupu)
(% wartości wyprowadzanej /°C + offset)
Napięcie≤ 50 ppm/°C + 50 ppm/°C * w.p. 
Prąd≤ 50 ppm/°C + 50 ppm/°C * w.p.  
Współczynnik temperaturowy potwierdzania odczytu
(% wartości wyprowadzanej /°C + offset)
Napięcie≤ 50 ppm/°C + 50 ppm/°C * w.p.  
Prąd ≤ 50 ppm/°C + 50 ppm/°C * w.p.  
Czas odpowiedzi na dynamicznej *4Zbocze narastające0,0001-0,06 A/µs0,0001-0,3 A/µs 0,001-2 A/µs
Zbocze opadające0,0001-0,06 A/µs0,0001-0,3 A/µs  0,001-2 A/µs
Min. czas narastania *5≅ 10 µs≅ 10 µs≅ 10 µs
Częstotliwość dynamikiod 0,001 do 20 kHz  
Rozdzielczość5 µs  
Wejście ACZakres napięcia 110 V ± 10% lub 220 V ± 10%      
Zakres częstotliwości wejściowej 50/60 Hz  
Maksymalny prąd 0,3 A  
Stabilność ustawiania wstępnego, 30-minutowa (% wartości wyprowadzanej + offset)Napięcie±(0,02% + 0,02% w.p.)  
Prąd±(0,05% + 0,08% w.p.) ±(0,03% + 0,03% w.p.)±(0,03% + 0,03% w.p.) 
Stabilność potwierdzania odczytu, 30-minutowa (% wartości wyprowadzanej + offset)Napięcie±(0,02% + 0,02% w.p.)  
Prąd±(0,05% + 0,08% w.p.)±(0,03% + 0,03% w.p.) ±(0,03% + 0,03% w.p.)
Napięcie kompensacji spadku na przewodach "remote sense"≤ 2 V
Zakres temperatur otoczenia składowaniaod -20 °C do 70 °C
Funkcje ochronneOPP33 W165 W165 W
OCP0,66 A3,3 A22 A
OVP18,5 V155 V
OTP85 °C
Izolacja (między wyjściem a masą)500 V DC/1 mA
Izolacja (między wejściem a masą)1,5 kV AC/5 mA
Liczba jednostek łączonych równolegle≤ 16 jednostek (kanałów) w połączeniu równoległym
Stopień ochronyIP20
BezpieczeństwoIEC 61010
Chłodzeniepowietrzne, wentylatorowe
Zakres temperatur otoczenia pracyod 0 °C do 40 °C
Wymiary (jednego modułu)82 (długość) x 183 (wysokość) x 573 (szerokość) [mm]
Masa (netto)5 kg

*1: Napięcie wejściowe i prąd wejściowy są ≥ 10% w.p. (w.p. oznacza wartość pełnozakresową)
*2: Rozpiętość rezystancji potwierdzania odczytu: 1/(1/R+(1/R)*0,01%+0,08), 1/(1/R-(1/R)*0,01%-0,08)
*3: Napięcie wejściowe i prąd wejściowy są ≥ 10% w.p.
*4: Wartość prądu obciążenia jest ≥ 2% w.p. 
*5: Minimalny czas narastania dotyczy czasu narastania prądu od 10% do 90%
Powyższa specyfikacja jest identyczna dla obu kanałów modułu obciążenia.

To download this file you need to be logged. Please Sign in or register.
All rights reserved by NDN © Created by Subinet